CESTA LEADERA


Leadership program pro vás, kteří chcete úspěšné vést týmy, firmy i sami sebe

 

Cílem programu Cesta leadera je propojit váš praktický každodenní život manažera/leadera s vašimi vlastními vnitřními zdroji, potenciálem, který jste dosud neobjevili.

 

 • Společně objevíme nástroje a přístupy, které vám pomohou být leaderem, jakým chcete být.
 • Vy si vytvoříte svou vlastní vizi a vykročíte k ní.
 • Poznáte lépe sami sebe a začnete lépe poznávat ostatní (chcete-li pochopit ostatní, musíte nejprve pochopit sebe).
 • Poznáte na základě čeho se rozhodujete a pochopíte na základě čeho se rozhodují jiní.
 • Poznáte a zažijete, jak uchopit své možnosti pro svůj styl leadrovství (každý z nás je unikát, máme tedy i unikátní zdroje).
 • Objevíte bílá místa na mapě svého leadrovství a doplníte si je.

 

Každý jsme jedinečný, každý může být leadrem a každý jiným.

 

Program je rozdělen do 4 dvoudenních modulů – seminářů. Součástí interaktivních seminářů je individuální i týmová práce, týmové koučování i trénink dovedností. Nezbytnou součástí práce je učení se jeden od druhého. Každý má co nabídnout a každý může být pro jiného vzorem, příkladem nebo učitelem.

Skupinu tvoří malý počet účastníků, je tedy zajištěn velmi individuální přístup.

 

JEDNOTLIVÉ MODULY

1. Já a leaderovství

Tento modul bude zaměřen především na poznání vlastních postojů k pozici leadra. Každý z nás má svůj osobitý přístup k leadrovství, své vlastní vzory, svá omezení, ale také své zdroje. Každý z nás je unikát. Budete pracovat s vašimi zdroji, talenty a dary. Budete je rozvíjet, učit se od ostatních a ostatní obohacovat.

2. Vedení lidí

Tento blok je určen na pochopení termínů, jako jsou motivace, hodnoty, přesvědčení a práce s nimi. Nejen, že se dozvíte něco o sobě, ale hlavně budete schopni tuto zkušenost přenést do své práce, do práce s lidmi na pozici leadra. Součástí tohoto bloku je i trénink některých manažerských nástrojů, technik a dovedností. Tento modul není náhradou za školení manažerských dovedností, ale spíše si klademe za cíl ukázat vám, z čeho můžete vycházet a jak si tvořit své přístupy na bázi osvědčených principů.

3. Ženský a mužský princip

Někdy je potřeba být jasný, přímý a důrazný. Někdy je potřeba být přijímající, empatický a respektující. Oboje jsou dary, které máme všichni. Jsou to principy toho měkkého a naopak tvrdého v nás. Ženy v managementu mají dary, o které mohou muže obohatit a naopak. V této části naší cestě k leadrovství, si rozdělíme na přístupy k tomuto tématu podle jejich polarity – ženský a mužský princip. Jako průvodce za ženskou část manažerského světa přivítáme Kateřinu Vranovskou, manažerku, která prošla řadou významných pozic u nadnárodních společností a v současné době zastává pozici Country managera zastoupení společnosti Comdata v ČR.

4. Dovednosti a kroky potřebné k naplnění mé vize

Tato část je zaměřena na utřídění a jasné specifikování nové VIZE leadra každého z účastníků, jasného popisu a naplánování kroků a jejich uvedení do praxe. Bude jí předcházet samostatná práce na osobních zadáních a potom společně projdeme vaše záměry a plány. Společně doplníme bílá místa a každý z vás bude mít možnost čerpat ze zpětné vazby průvodců i ostatních účastníků. Dále se zaměříme na některé vybrané manažerské techniky.

PRŮVODCI:

 • Stanislav Sýkora
 • Martin Skalička
 • Kateřina Vranovská

Termíny jednotlivých setkání (modulů):

 • 27.3. – 28.3.2014
 • 24.4 – 25.4.,2014
 • 22.5. – 23.5.2014
 • 19.6. – 20.6.2014

Místo konání: Impact Hub Praha 5, Drtinova 557/10

Cena celého semináře (4 moduly) na osobu: 36 tis. Kč bez DPH

Tato cena je splatná ve dvou splátkách. První: 6 tis. Kč slouží jako záloha na absolvování prvního dvoudenního modulu. V případě, že budete spokojeni se seminářem, druhá splátka ve výši 30 tis. Kč bude splatná do 14-ti dnů po absolvování prvního dvoudenního modulu. V případě, že nebudete pokračovat do dalších modulů bude druhá splátka 3 tis. Kč

Představení průvodců programu:

 

Martin Skalička

Business kouč, školitel, trenér, konzultant

SkaličkaMám za sebou 10letou obchodní praxi z prostředí IT firem. Nejprve jako obchodník, později jako obchodní manažer a poslední roky praxe jsem pracoval jako Obchodní  a Marketingový ředitel pro firmy, které úspěšně podnikají v oblastech prodeje a implementace ERP řešení, CRM řešení, řešení z oblasti bezpečnosti a infrastruktury.

Od roku 2004 pracuji jako trenér, školitel a kouč. Mými klienty jsou firmy z oblasti IT, ale také mediální, výrobní a obchodní společnosti v různých oblastech podnikání. Pracuji s týmy i jednotlivci, jako kouč nebo trenér a školitel. Za dobu mé osobní manažerské praxe i externí spolupráce s manažery a „top-executives“ jsem nasbíral řadu podnětů a zkušeností, o které bych se s vámi na tomto workshopu rád podělil.

Stanislav Sýkora

Konzultant v oblasti managementu, lidského kapitálu a ERP, kouč osobního rozvoje

Stanislav SýkoraMoje zkušenosti vycházejí z více než dvacetileté praxe v managementu IT firmy LCS International (dnes Asseco Solutions), která je známá především informačním systémem Helios.  Zde jsem posledních 5 let zastával pozici generálního ředitele, před tím ředitele vývoje a služeb či personálního ředitele. Na těchto pracovních pozicích jsem nasbíral pestré zkušenosti v oblasti strategického řízení firmy, která za více než 20 let své existence vyrostla z malého podniku o deseti zaměstnancích ve velkou společnost, kde pracovalo více než 300 zaměstnanců a která realizovala obrat zhruba 400 mil. Kč. Vedl jsem například akvizici několika firem, uváděl jsem do života nové procesy v oblasti vývoje software, poskytování služeb a v obchodu.

Vystudoval jsem Vysokou školu zemědělskou v Praze. V době studia na VŠ, koncem osmdesátých let, jsem propadl počítačové horečce a zájem o programování pozitivně poznamenal moje následující pracovní zaměření. Koncem devadesátých let jsem objevil téma emoční inteligence, které mi rozšířilo obzory v tom jak vést lidi. Řada dovedností, které tato oblast obsahuje, je dnes považována za nezbytnou výbavu dobrého managera a lídra.

Být mezi lidmi a pracovat s nimi je jedna z nejlepších zkušeností, kterou jsem zažil, a proto vám nabízím své znalosti ke sdílení.